Výběr kuchyně

Výběr kuchyně

13. 12. 2011, 10:47

Fungování domácnosti bez kuchyně si jen těžko umíme představit. Každý obytný prostor počítá alespoň s koutkem pro přípravu jídel. Kuchyně by měla být hezká, útulná a zároveň dobře technicky, provozně i funkčně vyřešená.

Retro, nebo futuristickou?

Dnes je na trhu široký výběr kuchyní, jak co do stylů, řešení i použitých materiálů. Můžeme zvolit kuchyň ve stylu retro i kuchyň futuristickou, kuchyň, která využívá kovový materiál, ať už nerez, chrom či zlacení v kombinaci se sklem, případně se dřevem. Zajímavé jsou i kombinace vysokého lesku s nerezovou ocelí a sklem, kuchyně ve stylu hi-tech.

Samostatnou, nebo spojenou kuchyň?

Koncem 20. stol. se vracely různé módní trendy a styly, i když v modifikované podobě. A to se týká i kuchyní. Masívní kuchyňskou kredenc tak nahradila kuchyňská linka, přičemž kuchyňské linky bývají řešeny různě. V zásadě však existují dva způsoby řešení kuchyně: buď jako samostatné místnosti, nebo kuchyně propojené s obytným prostorem. Řešení kuchyně a kuchyňské linky závisí na velikosti prostoru, pojetí interiéru, životním stylu a požadavcích té které rodiny, a v neposlední řadě na finančních možnostech konkrétních uživatelů. Kuchyň v malém panelovém bytě s malou kuchyňskou linkou bude nepochybně koncipována zcela jinak než ve velkém rodinném domě, kde kuchyňská linka bude řešena velkoryse. Prvořadým hlediskem je však vždy funkčnost kuchyně.

Snaha vše zjednodušit

Výběr kuchyně

Šetřit čas a co nejvíce zjednodušit práci v kuchyni, to je hlavním kritériem při prosazování nových trendů v kuchyňských linkách a sestavách. Chceme ušetřit čas potřebný na přípravu jídel, na úklid, údržbu a ošetřování kuchyňské linky i jednotlivých spotřebičů. Stále více se volí takové materiály, které jsou nenáročné na údržbu, mají krásný vzhled a splňují veškeré požadavky na současný styl života. Tomuto požadavku vyhovuje například kuchyňská linka na nožičkách, která nám usnadní úklid, zjednoduší údržbu podlahové krytiny a navíc působí vzdušným dojmem. Dokonalé pohodlí při úklidu je pak kuchyňská linka na nožičkách v kombinaci s mobilním nábytkem, který snadno přesuneme na místo, kde jej zrovna potřebujeme.

Zobrazení: 133295 Hodnocení:


diskuze
Počet komentářů: 2