Kuchyně-střed domácnosti

Kuchyně-střed domácnosti

13. 12. 2011, 9:55

Snad v každé domácnosti je kuchyně velmi důležitým prostorem. U kuchyňské linky trávíme dost času a proto by měla kuchyně vyhovovat našim potřebám. Proto by jsme měli uspořádání kuchyně včetně kuchyňské linky dobře zvážit.

Kuchyně - funkčnost a pohodlí

Kuchyně by nám měla vyhovovat, jak po stránce funkčnosti, tak po stránce vzhledu a uspořádání. Kuchyňskou linku by jsme měli vybrat tak, aby splňovala vysokou životnost, dostatečný prostor pro práci a splňovala naše požadavky a představy. Možnosti výběru jsou dnes na trhu opravdu veliké a můžeme si vybrat. Důležité je si ujasnit, jak budeme kuchyň užívat.

Kuchyně včetně kuchyňské linky,by měla být rozložena a vybavena pro naše pohodlí.Prostor na kuchyňské lince by měl být dostatečný pro práci.

Výběr materiálů pro kuchyň

Výběr materiálu pro kuchyňskou linku je pestrý.Ať už se jedná o laminát,dlaž­dičky,také výběr dřeva je bohatý.Může to být buk,třešeň,ale i borovice nebo smrk a další.

Uspořádání kuchyňských skříněk

Co se týká kuchyňských skříněk,měli by být uspořádány, jak pro úsporu místa,tak pro usnadnění naší práce. Ideální je uspořádání poliček nad kuchyňskou linkou, aby jsme se k nim nemuseli stále otáčet. Moderním trendem je do dolní části linky umístit vestavěné spotřebiče. Jednak tím ušetříme místo,jednak nám to usnadní práci.
Kuchyně-střed domácnosti

Umístění lednice v kuchyni

Lednice by měla být umístěna blízko přípravy potravin, zatímco mikrovlnná trouba může být přímo ve středu.Velikost kuchyně volíme podle toho,kolik osob ji bude využívat. Kuchyně může být klasická,ale i do písmene elka nebo do kruhu. Nejčastěji používané hrnce a náčiní lze zavěsit na stěnu,aby byli stále po ruce. Také osvětlení kuchyně a kuchyňské linky je velmi důležité.Zatím co na osvětlení kuchyně je nejčastěji používán lustr nebo halogenová světla, na osvětlení kuchyňské linky je ideální řada lampiček umístěných na spodní straně poliček nad kuchyňskou linkou. Také materiál na podlahu kuchyně by měl být vybrán, tak aby plně vyhovoval. Ideální je materiál,který je omyvatelný a snadno se čistí. Výběr, jak materiálu, vybavení, tak i výběr barev je opravdu bohatý. Můžeme vybírat.
Zobrazení: 138444 Hodnocení:


diskuze
Počet komentářů: 2