Kuchyně - nutná součást každé domácnosti.

Kuchyně - nutná součást každé domácnosti.

19. 12. 2011, 10:15

Těžko si někdo umí představit domácnost bez kuchyně. Vždyť kde bychom připravovali jídlo. I na chatě máme alepoň provizorní kuchyňský kout pro přípravu jídla. Kuchyň je prostě nedílnou součástí každé domácnosti.

Kuchyně - ráj potravin.

Kuchyně jsou jakýmsi rájem potravin i kulinářskou přípravnou v každé domácnosti. Zde uskladňujeme ve špajzu a lednici veškeré potraviny, zde vaříme i pečeme, zde myjeme a ukládáme nádobí. Každý kuchař či kuchařinka je zde ve svém živlu a ztráví v kuchyni mnoho hodin při přípravě rizličných pokrmů. Je proto velmi důležité, aby uživateli vyhovovala.

Kuchyně krásnou dílnou.

Samozřejmou nutností každé kuchyně je nejen její praktičnost, tedy vhodné umístění sporáku, lednice, pracovního stolu i používaného nádobí a dřezu, ale i její vzhled. Nikdo přece nepracuje rád v prostředí, které se mu nelíbí, a když v takovém prostředí musí pracovat, práce ho baví méně nebo vůbec – a podle toho posléze vypadá i výsledek. A každý z nás se nechce pouze zasytit, ale také si pochutnat a to i zrakem. A má-li kuchař pěkné pracovní prostředí, jistě si rád s připravovaným pokrmem „pohraje.“ Proto je důležité, aby každý, kdo si zařizuje kuchyň, ať již doma nebo například v restauraci, dobře zvážil, jaké zařízení zakopí a kam jej umístí. 

Kuchyně - nutná součást každé domácnosti.

Nebylo by přece nejvhodnější, aby kuchař běžel například od ledničky přes celou kuchyň ke sporáku a zase zpět se špinavým nádobím, proto se vždy snažíme, aby v kuchyni byla lednička i špajz na začátku kuchyně, za ní by měl následovat pracovní stůl, pak sporák, trouba, fritéza a případné další „nářadí“ na přípravu jídla a na konci by celou řadu měl zakončit dřez. Nádobí umístíme do spodní části přípravných stolů, naběračky či obracečky můžeme umístit nad sporák, aby byly neustále při ruce. Není také na škodu, když do kuchyně zabudujeme samostatný držák na poklice, neboť tak je budeme mít všechny pohromadě a nebudou nám ani padat, ani překážet. A tak vám již pouze přejeme, aby jste si kuchyň vybavily vhodně.

Zobrazení: 127116 Hodnocení:


diskuze
Počet komentářů: 3